Znova horím

Autor: Roman Pinke | 13.3.2012 o 12:23 | (upravené 13.3.2012 o 12:55) Karma článku: 4,25 | Prečítané:  355x

Niekedy sa mi stáva, že vyhorím a nič sa mi nechce. Akokoľvek sa snažím do ničoho sa neviem pustiť a keď sa pustím, tak mi to nevyjde. Je to stav, ktorý neznášam a čím viac sa mu bránim o to viac ma prenasleduje...

Väčšina ľudí pozná tento stav, či už o ňom počulo. Našťastie sa mi to stáva už pomenej a trvanie je čoraz kratšie. Akurát som jeden taký prekonal :)

Ako vždy, tak aj teraz ma život naučil, že silu mi nikto iný nedá. Nikde ju nezískam, nemôžem si ju kúpiť, ba ani požičať na chvíľu. Nezískam ju z okolia, ale skôr naopak. Počas mojej práce i súkromného života sa stretávam a komunikujem s množstvom ľudí, ktorý sú skôr negatívne a pesimisticky založený. Či chcem, alebo nie tak na mňa takýto ľudia pôsobia a práve tým pesimizmom a negativizmom. A takýto ľudia sa väčšinou vtedy cítia šťastie, keď aj ostaný sú nešťastní. No nie je to paradox? :) Budú Vás presviedčať o svojej "vlastnej" pravde, ktorá by mala byť dogmou. Čo s nimi? Vymeniť ich? Čo sa však stane, ak aj noví sa za istý čas stanú podobnými...?

Takže ostáva len jediné riešenie. Tú silnu musím získavať zo seba! Musím si trénovať myseľ, vzdelávať sa, skúmať sám seba, vyhodnocovať a stanovovať postupy, ktoré zaberajú, aby som bol silnejším. Bez vzdelávania nemôžeme napredovať a keď nemáme tie správne informácie, tak sa budeme točiť len v jednom kruhu. Presne tak ako tie myši v tom kolečku :)

Ešte raz zopakujem, že jediné čo mi ostáva a takisto aj každému je, že musí zlepšovať sám seba. Však ako chcete, aby Vaše okolie bolo s Vami spokojné, keď sami nie ste spokojný so sebou?

Pokiaľ človek nehorí, tak nemôže zapáliť ani ostatných ;-)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Stratová poisťovňa rozdala desaťtisíce na odmenách

Bývalé vedenie Všeobecnej zdravotnej poisťovne si napriek odhadovanej strate desiatok miliónov eur rozdelilo odmeny vo výške 41-tisíc.

SVET

Špióni, puč aj Kremeľ. Rusko rozkladá Čiernu Horu

Analytici naznačujú, že za všetkým môže byť Kremeľ.


Už ste čítali?